dvouleté děti v mš

ZÁŘÍ MĚSÍC ADAPTACE

Vstupem dítěte do mateřské školy čeká na rodinu období adaptace, období to není vůbec jednoduché, a u každého dítěte probíhá jinak, proto jsem Vám sepsala pár všeobecných rad, které by mohly adaptaci usnadnit.

• děti na školku připravujeme hezkým vyprávěním o ní, nikdy nestrašíme (např. ve školce ti nikdo pomáhat nebude, co by na to řekla paní učitelka)

• děti zvykáme na pobyt ve školce postupně, pro začátek není vhodná celodenní docházka

• loučení s dětmi zbytečně neprodlužujte

• loučíme se pozitivně (přijdu pro tebe po obědě a zajdeme na zmrzlinu, těším se) nikoli bude mi smutno, budeš mi chybět

• dodržujte slíbený čas příchodu (po obědě, po spaní, nepoužívejte: přijdu brzo)

Období adaptace může trvat až 8 týdnů, pokud dítě onemocní nebo chodí do školky nepravidelně, adaptace se prodlužuje.