Info pro rodiče – Medvídek


Vítáme vás v novém šk. roce 2021/22


Ve čtvrtek 21. 10. 2021 pojedeme do Záchranné stanice Bartošovice a Domu přírody Poodří. 

Děti budou mít batoh, pláštěnku, pití a teplé oblečení, neboť se budeme pohybovat po areálu, který je i venku.

Odjezd od Mš: 8:15h, návrat do 12h.


Celé Česko čte dětem.

V týdnu od 4. 10. – 8. 10. 2021 jsme se po obědě věnovali čtení z naší oblíbené knihy “ POHÁDKY ZAHRADNÍHO SKŘÍTKA“ .

Vybranou pohádku jsme si společně nakreslili. I následující týden jsme pokračovali ve čtení na pokračování. Tentokrát děti vybraly knihu Štaflík a Špagetka. Do našeho projektu se s velkou chutí zapojili i rodiče, prarodiče a sourozenci, kterým za zaslané fotky moc děkujeme 👍


V pátek 22. 10. 2021 pojedeme na výlet do Světa Techniky DOV, kde navštívíme program Kouzelný oxid. Odjezd od MŠ v 8:00h, návrat do 12h. Děti budou mít batůžek, pláštěnku, kapesníky a malé pití. Vybíráme 50,- kč. 


Ve středu 13.10.2021 pojedeme do Loutkového divadla na představení Dášeňka. Návrat do 12h. Vybíráme 50,- Kč


Ve středu 6. 10. 2021 pojedeme do Planetária. Odjezd autobusu od MŠ v 7:45h, návrat do 12h. Vybíráme 80,- kč (60,- za program Červená Karkulka a babiččin dalekohled + 20,- dílny). Děti budou potřebovat batoh, pláštěnku, kapesníky a malé pití.


 1. Ředitelka mateřské školy stanovuje měsíční výši úplaty
  na školní rok 2021/2022 (1.9.2021 – 31.8.2022)
  za předškolní celodenní vzdělávání 400 ,- Kč.
  Měsíční zálohová platba : 1300,- Kč.
  PŘEDŠKOLÁCI + osvobození od úplaty: 1000,- Kč.
  Bez úplaty je poskytováno vzdělávání dětí, které navštěvují poslední ročník mateřské školy (tj. dětem, které
  v daném školním roce dovrší věku šesti let nebo jim byl udělen odklad školní docházky).

1. 9. 2021 se opět setkáme v naší třídě Medvídek. Někteří z nás budou předškoláci, ostatní si budou muset ještě jeden rok počkat. Obě paní učitelky Zdeňka a Iva se na všechny medvídky už moc těší 👍👍


Co budeme potřebovat

 • Pyžamko (na obou dílech pyžama našité poutko + podepsat) 
 • Hřeben
 • Přezůvky do třídy, nejlépe s plnou patou
 • Na zahradu náhradní oblečení, kdo chce tak i obuv a bundu. Opět ukládáme v šatně na kobereček
 • V šatně, v tašce (batůžku) náhradní oblečení pro případ drobné nehody 
 • Papírové kapesníky (nejlépe v krabici) 
 • Vlhčené ubrousky

Školní rok 2020/21

Fotografování. V pondělí 7.6. 2021 se budeme fotit. Možné je objednat pouze fotku třídy. Cena za kus je 40,- Kč.


Týden od 31. 5. – 4. 6. bude věnován oslavě Dne dětí.

Ve čtvrtek 3.6. se bude konat na školní zahradě kulturní představení. Pro děti je vše zdarma. Moc se těšíme.


Velikonoční domácí dílna

Milí medvídci,
i tento týden (22.3. – 28.3. 2021) je naše MŠ uzavřena. Proto jsme si pro vás s paní učitelkou Ivou připravily domácí velikonoční dílnu. Průběžně posíláte fotečky z tvoření při zdobení kraslic, za což moc děkujeme.

A co budeme tvořit ve velikonoční dílně? Velikonoce jsou svátky jara, kdy se probouzí zem, rodí se nová mláďata. Takže si vyrobíme slepičky. Celý popis výroby vám posíláme na Whatsapp a do fotogalerie na rajče. Za všechny fotky z tvoření děkují Zdeňka a Iva

       


Vrbice zlatice 22.3. 2021

Milí medvídci

ve středu 24.3.2021 byly vrby zlatice instalovány na Náměstí Ostrava – Jih. Tímto bychom chtěly moc poděkovat šikovným dětem a rodičům z naší třídy, kteří společně vyrobili nádherné dekorace. Velké poděkování patří“:

TONÍČKOVI Z.
KRISTÝNCE K.
SEBASTIÁNOVI G.
TEREZCE P.
KAROLÍNCE K.

Určitě se půjdete s rodiči na výrobky nejen naší MŠ podívat. Vemte rodiče a vyfoťte se u naší vrby. Fotečky pošlete na Whatsapp nebo na mail: Adamuska7@seznam.cz.

 


     


Tři týdny utekly jako voda a vy nám posíláte spoustu krásných fotek z procházek, tvoření a čtení na dobrou noc. Tímto chceme poděkovat všem šikovným, tvořivým a báječným rodičům a dětem. Jeden splněný úkol posílá i paní učitelka Zdeňka 🙂

  

na zahrádce jsem našla tři ptačí kamarády 🙂

   

    


EDIT:

Jelikož se v pondělí 22. 3. 2021 MŠ neotevře, chceme tvořivé rodiče a děti požádat, zda by mohli vyrobené předměty přinést do MŠ v pondělí 22.3.2021, od 9.00 – 11:00h do třídy JABLÍČKO.

Milí rodiče, milé děti,

na náměstí obvodu Ostrava-Jih budou v týdnu od 22. 3. 2021 instalovány vrby/zlatice. Proto vás žádáme o výrobu různého velikonočního zdobení, kterými budou tyto vrby ozdobeny. A co můžete s dětmi vyrobit? Např. obrázky, květinky, vajíčka, kuřátka, zajíčky, mašličky.

Jelikož je škola uzavřena, prosíme o donesení výrobku, až se MŠ opět otevře.

děkujeme všem za spolupráci.


INFORMACE K PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY OD 1.BŘEZNA 2021

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200, kterým se nad rámec dosavadních opatření zakazuje osobní přítomnost:  dětí v mateřské škole – MATEŘSKÁ ŠKOLA JE DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA.

DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Milí rodiče, milé děti,

obě paní učitelky Vás moc zdraví a věří, že se brzy všichni opět ve škole setkáme. Protože děti ze třídy Medvídek nejsou předškoláci, přesto jsme si pro vás připravily jednoduché úkoly, které však nejsou povinné. Prozatím bude škola uzavřena po dobu 3. týdnů, tak máme tři úkoly.

Není povinné udělat a vypracovat všechny úkoly, kdo chce může, kdo nechce nemusí 🙂 Budeme rády, když výrobky, obrázky přinesete, až se opět otevře škola, ale bude nám stačit, když pošlete fotky z tvoření opět na Whatsapp paní učitelce Zdeňce nebo na mail: adamuska7@seznam.cz.

Úkol č. 1

S paní učitelkou Ivou jste si povídali o ptáčcích. Zkuste některý den na procházce v přírodě poslouchat, zda uslyšíte jemné pípání, nebo muhutný zpěv ptáčků, kteří nám svým zpěvem již brzy přinesou jaro.

Namaluj, vytvoř, vyrob jakoukoliv technikou, kterou Ti dovolí domácí prostředí Ptáčka. Můžeš stavět ze stavebnice kreslit, modelovat z plastelíny, použít přírodniny z procházky, nebo plastová víčka z pet lahví.

Úkol č. 2

Březen je nejen měsíc, ve kterém přichází jaro, ale je to i měsíc knihy.

Úkol na druhý týden tedy zní: pošli nám fotku oblíbené knihy, kterou si společně s maminkou a tatínkem čtete večer před spaním. Nakresli obrázek, který se týká oblíbené dětské knihy, pohádky, pohádkové postavy.

Úkol č. 3

Je jaro. Celá naše zem se probouzí ze zimního spánku. Všude je slyšet zpěv ptáčků, sníh už dávno rozpustily první jarní sluneční paprsky. Rodí se nová mláďatka, vykvétají jarní kytičky.

I my známe jednu krásnou básničku.

Jaro, jaro, přijď už k nám

Jaro, jaro, přijď už k nám,
kytičky já ráda mám.
Přiveď s sebou sluníčko,
ohřej zemi maličko.
Až na louce najdu květ,
bude zase krásný svět.

Popros maminku, tatínka, starší sourozence, ať tě naučí jinou básničku, či písničku o jaru, jarních květinkách. Pokud budeš chtít, pošli video, jak ti to šlo.

A teď úkol 🙂 Určitě všichni máme oblíbenou jarní kytičku. Já například miluji tulipány. A Ty? Á, už to slyším: narcis, tulipán, sněženka, bledule, petrklíč… Nakresli nám Tvoji oblíbenou jarní kytičku, nebo celou jarní zahrádku. Maluj, kresli, tvoř, vyráběj…


K A R N E V A L

Ve čtvrtek 4.3. 2021 proběhne v dopoledních hodinách karneval. Děti se mohou těšit na zábavné dopoledne plné her, soutěží, tance a promenádu masek 🙂

Již ráno oblečte děti do karnevalových kostýmů.


Jarní prázdniny

Vážení rodiče,

jelikož se v týdnu 15.-19.2. očekává menší počet dětí, žádáme Vás o nahlášení docházky Vašich dětí a to nejpozději do 11.2. 2021.

Děkujeme za vstřícnost


Vážení rodiče,

chceme všem popřát krásné Vánoce, dětem bohatého Ježíška a do nového roku si pojďme přát štěstí, zdraví, lásku, ať jsou všechny naše dny plné pohody, klidu a sdílených radostí a dobrodružství.

Odloučené pracoviště Klegova 4Navštívit stránky