Informace pro rodiče


 

                                             VÍTÁME VÁS NA STRÁNCE TŘÍDY „HŘÍBEK“


ŘÍJEN 2021

PODZIMNÍ DÍLNIČKA

Už tady máme krásný barevný podzim. Maminko, tatínku…zastavte se na chvíli se svými dětmi  a nasbírejte si barevné  listí, jako inspiraci k Vaší společné tvorbě.

Prosíme, pokuste se doma se svými dětmi -jakoukoliv technikou (kreslení, malování, lepení, koláž atd.)  vyrobit   

                       PODZIMNÍ LIST nebo JABLÍČKO  !                                         

Ten pak podepište a společně si ho nalepíte na náš velký „PODZIMNÍ STROM“ v hale školky. Vaší kreativitě a fantazii se meze nekladou.                                                                                                       

Budeme moc rády, když nám na náš třídní email-    radka.skolka1@seznam.cz     pošlete pár fotografií z Vaší tvorby. Všechny fotografie vždy vkládáme na naší                                  webovou stránku třídy, kde si je můžete kdykoli prohlédnout.

Moc děkujeme a přejeme Vám hezky strávené chvíle při tvoření se svými dětmi.

 

Prosíme všechny maminky, tatínky, babičky a dědečky….                                                                                                                                                                                                          Zapojte se s námi od  1 – 14.10.2021  do našeho prvního společného projektu“

                        „ČESKO ČTE DĚTEM“

Až doma budete číst svým dětem pohádky, vyfoťte se a pošlete nám své fotografie (stačí 1-2) na naší třídní web. stránku –  radka.skolka1@seznam.cz                                                                         (mimo fotografie- můžete na tuto web. stránku psát své dotazy, nejasnosti, připomínky apod. Rády Vám vždy odpovíme a vysvětlíme)                                                                                                      Moc děkujeme za Vaší spolupráci!             

                                    p . učitelky: Adriana a Radka

„MAMINKO, TATÍNKU!

Čas, kdy jsem byl(a) malé miminko a potřeboval(a) Vaší celodenní péči – je už nenávratně pryč!

Teď už jsem velký(á), chodím do školky a chtěl(a) bych se některé věci naučit úplně sám. A proto prosím,.. NEPOMÁHEJTE MI UŽ,…,když se oblékám, obouvám, chodím na WC, umývám si ruce nebo dokonce při jídle! (Jen,  když uvidíte, že mi to opravdu nejde, tak mi můžete malinko poradit a pomoct.)

Paní učitelky nás to ve školce všechno učí a chválí nás, když už jsme šikovní. A TO JÁ PŘECE..CHCI BÝT TAKY !   JSEM UŽ VELKÝ(Á)  !!!!! “              Děkujeme     “ Vaše zlatíčka“😘

 


 ZÁŘÍ 2021

VÁŽENÍ RODIČE A MILÉ DĚTI!                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Letní prázdniny se pomalinku blíží ke konci a za pár dní se všichni konečně setkáme.  Moc se na Vás těšíme!

Zatím pro Vás máme  několik  informací….

HYGIENICKÉ POTŘEBY                – papírové kapesníčky

                                                                 – vlhčené ubrousky

                                                                    –  hřeben   (podepsaný )

                                                                – malý porcelánový hrníček

                                                                – kopii průkazu zdravotní pojišťovny

                                                                

                                                                 

 

DO TŘÍDY                       :   –  vhodné ,pohodlné převlečení 

                                                 – přezůvky s pevnou patou

                                                    (ne na zavazování nebo složité zapínání. )

                                                 –  pyžamko

                                                     (kabátek i kalhoty musí mít poutko na pověšení! ¨)

V šatně                             :   – náhradní převlečení

                                                (spodní prádlo, ponožky, triko,,,,,)

                                                 -převlečení na zahradu

                                                   (triko, tepláky, mikinu….oblečení uložte v šatně dle manuálu)

PROSÍME , všechno oblečení (i náhradní a na zahradu), pyžamko, boty a přezůvky PODEPIŠTE DĚTEM CELÝM JMÉNEM!

POPRVÉ VE ŠKOLCE

Začátek docházky ve školce je pro každé dítě velkou změnou, která přináší spoustu nových pocitů a zážitků. Je to velký vstup do neznáma – nového prostředí,  mezi nové děti i dospěláky. A s tím vším se musí  pomalu vyrovnat a zvládnout. Každé dítě má adaptaci jinou – někdo si zvykne za den, týden nebo někdo prostě i později. 

Nabízíme Vám několik praktických rad a ověřených tipů, jak můžete pomoci nejen svému dítěti, ale i sobě!

POZITIVNĚ MOTIVUJTE – Povídejte si s dítětem o školce, kamarádech, zahrajte si s ním hru, kterou se naučilo , říkanku apod.. V žádném případě dítě školkou nestrašte!

NEPŘIZNÁVEJTE SMUTEK A LÍTOST – Neříkejte dítěti, že mu bude bez Vás smutno nebo, že se bude stýskat Vám. Když zvládnete své emoce Vy, tak je dítě zvládne taky!

BUĎTE CITLIVÍ A TRPĚLIVÍ  – Nezapomínejte, že Vás dítě sleduje a pozoruje. Když budete ustaraní a rozčílení, bude se bát ještě víc!

ROZLOUČENÍ – Loučení zbytečně neprotahujte! Připravte své dítě na to, že se u dveří rozloučíte a odejdete. Rozlučte se vesele a rychle. Vymyslete si svůj speciální rituál a dodržujte ho při každém loučení. Nezapomeňte dítě ujistit, že se pro něj vrátíte! 

NÁVRAT NEŽÁDOUCÍ – Pokud uslyšíte po Vašem odchodu pláč, nevracejte se zpátky! Když se vrátíte a začnete dítě utěšovat, jeho trápení a stesk jen prodloužíte. Nechte to na nás -učitelkách. My si  poradíme. A nebojte se –  určitě společně vše zvládneme!

 

NEMOCNÉ DÍTĚ DO ŠKOLKY NEPATŘÍ

Pokud se stane, že je Vaše dítě nachlazené (rýma, kašel …)  nebo nemocné (zvrací, bolí ho hlava, má střevní problémy apod.) – zavolejte, omluvte své dítě  a nechte ho ihned doma! Buďte ohleduplní k nám, ale i k ostatním zdravým dětem. Takové dítě do školky  opravdu NEPATŘÍ! 

To stejné platí ..,když najdete u dítěte ve vláskách vši. Nahlaste to  p. učitelce a zůstaňte s ním okamžitě doma! Důkladně hlavu umyjte několikrát speciálním šamponem, vyčešte a až bude hlava úplně čistá, tak zavolejte a nahlaste příchod svého dítěte do školky.

Děkujeme za Vaší ohleduplnost!

 Z DŮVODU CELKOVÉ EPIDEMIOLOGICKÉ  SITUACE SE NEBUDE KONAT INFORMAČNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKA!                                                                                               Sledujte prosím informace na naší nástěnce u třídy, v šatně nebo na této web. stránce!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

 

 

OMLOUVÁNÍ A NAHLÁŠENÍ DĚTÍ

OMLOUVÁNÍ

Dítě je nutné omluvit vždy  předem – nejpozději do 12.30hod! Pokud náhle onemocní, ihned zavolejte do MŠ  a dítě omluvte.

TEL.ČÍSLA :  774788677 nebo 595782584

První den nepřítomnosti si mohou rodiče přijít pro oběd do kuchyně v 11.15hod! (přineste si své nádoby)

 

NAHLÁŠENÍ

Rodič je povinen nahlásit dítě po nemoci nebo jeho nepřítomnosti – vždy den předem!  Nenahlášené dítě nemůžeme přijat do MŠ.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odloučené pracoviště Klegova 4Navštívit stránky