manuál naší třídy aneb jak to chodí v HŘÍBKU

CO DĚTEM PŘIPRAVIT S SEBOU DO ŠKOLKY

Manuál proukládání věcí v šatně

VE STŘEDU V ODPOLEDNÍCH HODINÁCH SE USKUTEČNÍ NA NAŠÍ ŠKOLNÍ ZAHRADĚ

D E N  Z E M Ě

Děti společně s Vámi budou procházet jednotlivé disciplíny a pokoušet své dovednosti, Nezapomeňte se na tento den uvolnit dříve z práce, ať mají děti radost.

Děkujeme mamince od Natálky, která vytvořila pro naše dětičky naprosto kouzelné zajíčky. Všechny děti je měly ve velikonočním sáčku s koledou. Nádherná práce!!! Děti byly nadšené.

Za dobrůtky na koledu jsme také moc rádi, děkujeme maminky a tatínci 🙂

Jak jste si užili VELIKONOCE?

My ve školce parádně 🙂

Jeden pátek v HOUBIČCE

skládali jsme Óóóbrovskou kaluž, každý přidal postupně kousek, vybírali jsme se pohlazením, nakonec jsme si v ní pořádně zaskákali no a taky jsme se blejskli 🙂

Podoby deště ve výtvarné verzi

Tady se chystá pořádný LIJÁK či LIJAVEC, prostě provazy deště

Chodíme s dětmi na vycházky, prozkoumáváme okolí, jak moc se proměňuje se změnou ročního období – sledujeme jarní pupeny, hledáme v trávě nové a nové kytičky, pozorujeme a posloucháme ptáky, špehujeme oblohu.

Vše, co spatří naše oči, uslyší naše uši, prostě, vše, co nám přijde do cesty a my to zaregistrujeme….si v podobě obrázku vystavíme na naší tabuli.

Takto to děláme a budeme dělat do konce měsíce března, a pak….pak si všechno zrekapitulujeme a zavzpomínáme.

K jaru patří déšť, KAPE, PRŠÍ a někdy je i pořádný LIJÁK, LIJAVEC. S dětmi jsme všechny jeho podoby poslouchaly díky aplikaci sounds of rain (lze stáhnout na váš android či iOS), pohybově ho ztvárnily a taky výtvarně zaznamenaly.

Zde jsme na menší formát tiskli (to nám na papíře zrovna prší) – jako matrice nám sloužila „dešťová panenka“, kterou jsme si půjčili z kostek. Děti pracovaly samostatně, střídaly dva odstíny modré barvy, tiskly do kompozice dle své chuti.

JARNÍ SLUNCE, malovaly jsme štětcem, použily 2 barvy no….chceme to už venku pořádně ZAHŘÁT!!!

Posíláme všem našim maminkám, babičkám i tetám velkou pusu a první jarní kytičku a to nejen k MDŽ. Vaše HOUBIČKY

Provoz třídy v měsíci BŘEZNU:

7,30-15,30, před půl osmou a po půl čtvrté budou děti jako obvykle ve třídě jablíčko

Učitelky Bajgarová a Vlková se budou střídat na ranní a odpolední směny!

Karnevalový rej

Když jsme se „blejskli“