Roční vzdělávání

V tomto školním roce nás bude po celý rok provázet skřítek MEDOVNÍČEK

s programem

“ POZNÁVÁME  BAREVNÝ  SVĚT  SE  SKŘÍTKEM  MEDOVNÍČKEM“

Říjen

V tomto měsíci si povídáme o změnách v přírodě, barvách, geometrických tvarech, ovoci, zelenině, podzimních strašidýlkách, dýních a halloweenském svátku.

Jeden týden jsme měli jablíčkový. Děti si přinesly do třídy jablíčka a další podzimní ovoce. Vyrobili jsme si s p.učitelkou ovocný salát, ovocné špízy, jablíčkový čaj, nasušili jsme jablíčka, okusili jsme čerstvou šťávu z jablíček a ta nám moc chutnala.

Maminky a babičky nám na jablíčkovou oslavu upekly zdravé štrúdly, záviny, piškoty, jablíčka v županu, jablíčkové šnečky, šátečky, jablíčkový dort a další.

Když jsme si povídali o zelenině, tak si děti společně s p.učitelkou upekly zdravé lupínky v troubě a nedaly se srovnat s chipsy kupovanými.

Společně s rodiči jsme se sešli na podzimní dílničce, kde jsme vyráběli z láhvi podzimní strašidýlka jako lampičku a uskutečnili jsme halloweenskou párty.

Září

V tomto měsíci jsme se zaměřili na pravidla třídy, kamarádské vztahy, rodinu, rodinné příslušníky.

Kde bydlíme dům x byt, co vše máme v pokojích – předměty…, se zaměřením na podstatná jména, zdrobněliny a gramatickou správnost řeči, hovoření v jednoduchých větách a předškoláci ve větách složitějších