Ve třídě Hříbek proběhla Mensa olympiáda společně s rodiči. Děti rodiče seznámily například s Bee – bot robotickou včelkou, stavebnicemi nebo interaktivní tabulí.
VíceVe třídě Hříbek proběhla Mensa olympiáda společně s rodiči. Děti rodiče seznámily například s Bee – bot robotickou včelkou, stavebnicemi nebo interaktivní tabulí.
VíceV druhém lednovém týdnu jsme si ve speciální třídě Motýlek uspořádali Mensa olympiádu. S kamarády jsme si procvičili zrakovou percepci, plošnou orientaci, logické myšlení, koordinaci oka a ruky, grafomotoriku. Využili jsme nejrůznějších her a pomůcek.
VíceBěhem individuální činnosti si děti prostřednictvím hry „Mikulášská nadílka“ procvičily zrakovou percepci, plošnou orientaci a koordinaci oka a ruky. Úkolem dětí bylo na hrací kartě ve tvaru pytle s nadílkou vyhledat a ukázat prstem vybraný obrázek.
VíceVe spolupráci s rodiči a dětmi jsme v naší mateřské škole vyhlásili soutěž domácího tvoření o nejkrásnějšího a nejoriginálnějšího lesního skřítka. Do soutěže se zapojili rodiče a děti z celé mateřské školy. Společně doma vytvořili krásné skřítky z přírodnin a nejrůznějších doplňujících materiálů.
VíceI u těch nejmenších dětí využíváme PC. Děti se seznamují s interaktivními programy a PC slouží také jako názorná ukázka videí, obrázků a audio nahrávek.
VíceDěti si procvičily nejen koordinaci oka a ruky, ale také myšlenkové operace. Úkolem dětí bylo roztřídit obrázky podle velikosti a nalepit je do příslušného pole.
VícePředškoláci ze třídy Ptáček si procvičili logické myšlení pomocí hry Katamino. Děti se učily také spolupráci a snažily se umístit postupně všechny hrací kameny na hrací plochu.
VíceDěti skládaly obrázky nejen podle své fantazie, ale také podle předlohy. Procvičily si tak koordinaci oka a ruky a zrakovou percepci.
VíceDěti ve třídě Hříbek si oblíbily velkou plastovou stavebnici. Převážně v době ranních her si ji často vybírají a staví pokaždé něco nového. Oblíbeným námětem pro stavbu jsou např. auta či domky. Děti tak rozvíjí svou fantazii, jemnou motoriku, koordinaci oka a ruky a hra podporuje spolupráci.
VíceNávštěva muzea dětem přiblížila zemědělství a děti si formou prožitkového učení mohly vyzkoušet sklizeň, přípravu pole, setbu ozimu i opravu strojů. Děti se tak mohly seznámit s průběhem podzimu v zemědělství.
Více
Adamusova 1041/7
700 30 Ostrava
+420 774 788 677
(volejte od 7:15 – omlouvání dětí)