informace

VELIKONOČNÍ  ZDOBENÍ  VRBIC

Vážení rodiče, v pondělí 22.3. 2021 budou navezeny vrbice na Náměstí Ostrava Jih, které ozdobíme výrobky dětí. Zda jste s dětmi vytvořili nějaké velikonočních ozdoby, prosím přineste je  v pondělí 22.3.  od 9-11 h. do MŠ.

Zvoňte na třídu JABLÍČKO – hlavní vchod.

Děkujeme za spolupráci 🙂


TIPY PRO DLOUHOU CHVÍLI

 

Zdravím všechny rodiče a hlavně děti 🙂 , jestli máte pocit, že už nevíte, jak se dále zabavit, tak mám pro Vás pár nápadů. Budete-li chtít, můžete mi z Vašich aktivit poslat na e-mail nějakou tu fotku, kterou poté nahraji do našeho fotoalba 🙂 . 

 

vlkova.andy@gmail.com

 

VENKU

 

Nebaví děti jenom obyčejná procházka? Já své kluky většinou motivuji nějakým úkolem, velice často chtějí, ať jim měřím čas při běhu, různých skocích, přeskocích atd., někdy pouze hledají, co jim vymyslím a nebo hrajeme při procházce slovní hry (slovní fotbal, hádej na co se dívám,..). V minulém týdnu, kdy bylo hezké počasí jsme už vytáhli kola a koloběžky. Ale myslím, že děti nepohrdnou ani hrou s míčem.

https://jdeteven.cz

 

 

DOMÁCÍ CVIČENÍ

Webovou stránku youtube.com známe určitě všichni skrz pohádky, já ji s dětmi využívám hlavně na cvičení, najdete tam, ale také inspiraci k výtvarným a hudebním činnostem.

Přikládám naše nejoblíbenější odkazy:

https://www.youtube.com/channel/UC8-l8pBBXPnfxJISXeOK4zA

https://www.youtube.com/channel/UCiXupjWT1dszIc7OOHQmjnw


MILÍ RODIČOVÉ,

právě sedím s hrnkem voňavé, horké kávy a přemýšlím, o celé téhle situaci s uzavřením školy, která zasáhla nejednoho z nás. A víte, co? Přijala jsem to s otevřenou náručí jako dar, jako možnost na chvíli se zastavit a užít si naplno čas s rodinou. Na svých dětech totiž vidím, že jim má pozornost po příchodu z práce rozdělena mezi ně a domácí povinnosti prostě nestačí. A, že i přesto, že si někdy myslím, že už jsou větší a zvládnou si pohrát sami, tak jsou mnohem šťastnější, když se do hry zapojím s nimi. Tímto krátkým povídáním, ale prosím neberte, že nějak zlehčuji negativní dopady této celé situace.

Přeji krásny den.

 


VÁŽENÍ RODIČE,

pomalu, ale jistě se nám blíží velikonoční svátky, v týdnu od 22.3. 2021 se budou na náměstí Ostrava – Jih instalovat vrby, které mají děti mateřských škol ozdobit právě velikonoční tématikou. Jelikož jsou MŠ uzavřené, prosíme Vás najděte si chvilku a společně s dětmi vyrobte velikonoční ozdobu, takovou, která vydrží i v nepříznivém počasí.

Výrobky následně doneste do školky po jejím otevření.

Děkuji za spolupráci

 


VÁŽENÍ RODIČE,

a je to tady, na základě nařízení vlády se i letos od 1. 3. 2021 uzavřely brány mateřských škol 🙁 . Snad se situace, co nejdříve zlepší, a my se v plné sestavě uvidíme opět u nás ve sluníčku.

Přeji pevné zdraví

 


 

POKUD MÁTE V PLÁNU SI DĚTI V PONDĚLÍ A ÚTERÝ ( 21., 22. 12.) NECHAT DOMA, NAHLASTE MI TO PROSÍM NA TŘÍDĚ.

DĚKUJI

 


ŠTEDRÝ DEN VE ŠKOLCE

Ve čtvrtek 17.12. 2020 budeme mít s dětmi dopoledne ŠTĚDRÝ DEN.

 • posezení u vánočního stromečku

 • rozbalování dárečků

 • zpívání koled

 • slavnostní oběd

Prosím, přiveďte děti slavnostně oblečené.

Budeme rádi za pár kousků cukroví, kterým si ozdobíme slavností tabuli 🙂 .

 


OMEZENÝ PROVOZ 16. 11. 2020

V pondělí 16.11.2020 bude v MŠ omezený provoz z důvodu státního svátku 17.11.2020. Nahlaste prosím docházku dětí do čtvrtku 12. 11. 2020, děkuji.

 


CO DĚTI BUDOU VE ŠKOLCE POTŘEBOVAT?

 • pohodlné oblečení do třídy

 • přezůvky s pevnou patou

 • pyžamko na spaní

 • oblečení na školní zahradu přizpůsobené aktuálnímu počasí, které lze ušpinit

 • náhradní oblečení vč. spodního prádla v igelitové tašce, baťůžku nebo pytlíku

 • děvčátka hřebínek

 • kopii kartičky pojištěnce (z obou stran)

 

Oblečení určené k použití na školní zahradu prosím ukládejte nahoru na skříňku, baťůžek s náhradním oblečením na věšák ve skříňce. 

Prosím boty zouvejte na koberci v zádveří a ukládejte je pod lavičku na místo označené značkou dítěte, děti při převlékání cupkají v ponožkách, tak ať je nemají hned špinavé nebo mokré, děkujeme. 

Nezapomeňte všechno oblečení podepsat.

 


TŘÍDNÍ SCHŮZKA

V úterý 1. 9. 2020 v 15:00 se ve třídě sluníčko uskuteční třídní schůzka. Prosím, aby na schůzku dorazili také rodiče dětí, které nenastoupí hned v září.

p. uč. Vlková Andrea

 


VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH TŘÍDY SLUNÍČKO

Letní prázdniny se pomalu, ale jistě chýlí ke konci, a my už se těšíme na děti, které budou navštěvovat naši třídu pro nejmenší.

 

PROVOZNÍ DOBA TŘÍDY

PONDĚLÍ – ČTVRTEK          7:15 – 15:00

PÁTEK                                     7:30 – 12:30

Odloučené pracoviště Klegova 4Navštívit stránky