VÍTÁME VÁS NA STRÁNCE TŘÍDY „HŘÍBEK“

Vážení a milí rodiče,

děkujeme Vám všem za spolupráci, vstřícnost, pomoc, dobrou náladu a úsměv při našich společných aktivitách.

PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ PROŽITÍ LETNÍCH DNŮ A DĚTEM NÁDHERNÉ PRÁZDNINY SE SKVĚLÝMI ZÁŽITKY!

Těšíme se na Vás v září ve stejné třídě „HŘÍBEČEK“

Vaše paní učitelky:  Adriana a Radka 😍

ČERVEN 2022

 

 „POHÁDKOVÝ  DEN DĚTÍ“

                                                  ve středu  1.6.2022  dopoledne

Tento den si společně s dětmi určitě všichni užijeme!  Projdeme se pohádkou….,budeme poznávat pohádkové postavičky, plnit jejich úkoly, soutěžit i tancovat.

Po splnění všech činností děti odměníme sladkou čokoládou medailí, diplomem i sladkostmi.

Moc se těšíme!

KVĚTEN 2022

 

SPOLEČNÉ  FOTOGRAFOVÁNÍ

                                                          v úterý  31.5.2022

CENA  FOTOGRAFIE  : 40 KČ

Počet fotografií  nám nahlaste ve třídě  a zaplaťte předem .

Prosíme, děti už ráno přiveďte do třídy v oblečení , ve kterém se budou fotit.

DĚKUJEME!

 

 

Srdečně zveme všechny maminky 

ve středu 4.5.2022   

     od 14.30 hod

na naší společnou sváteční dílničku.

Se svými dětmi si vyrobíte srdíčko – magnet, které si dle Vaší fantazie a kreativity vyzdobíte.

Těšíme se na Vás!

DĚKUJEME VŠEM MAMINKÁM ZA ÚČAST NA NAŠÍ SPOLEČNÉ DÍLNIČCE!

DUBEN 2022

 

 

„Řemeslo má zlaté dno“

Nově u nás ve školce začínáme realizovat projekt s názvem „Řemeslo má zlaté dno“. který je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.

Děti prostřednictvím tohoto projektu budou moci využívat vytvořenou řemeslnou dílnu u nás ve školce, která bude mít za účel vzbudit u dětí zájem o řemesla, seznámit je s pracovními nástroji a jejich použitím, seznámit je s pěstitelskými a chovatelskými pracemi aj. Také se zúčastní různých výukových programů k polytechnickému vzdělávání. Na tento projekt se moc těšíme😊

 

 

DEN ZEMĚ

 

 

 

 

Přeje Vám šťastné a veselé Velikonoce!

VELIKONOČNÍ DÍLNIČKA

Milí rodiče, srdečně Vás zveme VE STŘEDU 6.4.2022 v rozmezí od 14.30-15hod na naší první společnou velikonoční dílničku.

Se svými dětmi  si zasadíte do hlíny osení a vyrobíte velikonoční zapichovátko.  S sebou si přineste jen velkou PET  láhev.

Z důvodu kapacity míst- prosíme k dítěti jen jednoho rodiče.

Těšíme se na Vás!

MOC DĚKUJEME VŠEM RODIČŮM, KTEŘÍ SE ZÚČASTNILI  NAŠÍ PRVNÍ SPOLEČNÉ VELIKONOČNÍ DÍLNIČKY!

BŘEZEN 2022

 

Vážení rodiče!
Příští týden si s dětmi budeme (v rámci projektu „BŘEZEN- MĚSÍC KNIHY“ ) povídat o knížkách. O tom, co nám čtení knih dává a jak jsou pro nás knihy důležité. Seznámíme se, co se v nich ukrývá a povíme si,  jak s knihou zacházet . Děti si samy vyrobí svou malou papírovou knížku a možná i záložku do své oblíbené .

PROSÍME,  zapojte se s námi do našeho tématu „KNÍŽKA -JE MŮJ KAMARÁD“ a vyfoťte své dítě s jeho oblíbenou knížkou!   (ať  vidíme  i obal – název knížky).

Fotografie nám v průběhu týdne (od 7.3- 11.3.2022)   zašlete na společný třídní email:  radka.skolka1@seznam.cz    Všechny fotky pak vložíme do naší třídní fotogalerie a děti odměníme sladkou odměnou.
Moc děkujeme za Vaší spolupráci !😍

PODĚKOVÁNÍ

MOC DĚKUJEME  RODIČŮM – Štěpánka, Zuzanky, Lilianky, Dominička Ch. ,Eliáška , Nelinky a Kristiánka  ZA ZAPOJENÍ K NAŠEMU TÉMATU A ZASLÁNÍ FOTOGRAFIÍ DĚTÍ S JEJICH OBLÍBENOU KNIHOU!!!

 

důležitá tel.čísla 

OMLOUVÁNÍ A NAHLÁŠENÍ DĚTÍ

Sekretariát: 595 782 584, 774 788 677 ( volejte od 7: 15 hod)

vedoucí školní jídelny: 596 712 742, 777 886 770 (volejte od 8:00 hod.)

Dítě je nutné omluvit nebo naopak nahlásit (např. po nemoci ) jeho příchod  do MŠ  –vždy  den  předem / nejpozději do 12.30hod!

První den nepřítomnosti si mohou rodiče přijít pro oběd do kuchyně v 11.15hod! (přineste si své nádoby)

PROSINEC  2021

 

 

 

 

 

 

 

Vážení rodiče a milé děti!

Pomalu se blíží čas MIKULÁŠŮ, ČERTÍKŮ A ANDÍLKŮ. I my si chceme s dětmi tento den společně užít a proto v den nadílky 3.12.2021 dopoledne – si ve třídě uděláme

ČERTOVSKÝ DEN !

Prosíme Vás, aby jste dětem připravili jednoduché čertovské oblečení (černé nebo červené triko, tepláky popř. sukni). A co ještě musí mít správný čertík? …Přece růžky! (nezapomeňte! ).Nedávejte  prosím, dětem žádné paruky nebo masky na obličej!

Na všechny malé čertíky se už moc těšíme . Určitě si to společně všichni užijeme!

 

  ZIMNÍ – VÁNOČNÍ DÍLNIČKA

Za pár dní nám začíná ADVENT (období příprav na nejkrásnější  část roku).   Proto …v rámci třídní zimní dílničky vyhlašujeme soutěž o nejnápaditější

VÁNOČNÍ SVÍCEN!

Prosíme všechny rodiče, udělejte si čas se svými dětmi a užijte si společně krásné vánoční chvíle u tvoření. Vyrobte jednoduchý vánoční svícen dle Vašich možností, fantazie a kreativity. Můžete vyrábět z přírodnin (větviček, šišek…) nebo použít sklenice, květináče apod.

Všechny svícny si pak s dětmi vyfotíme a vystavíme na naší velké chodbě MŠ. Určitě společně vytvoříme krásnou vánoční výzdobu .                                                                                                                                                      Moc děkujeme za spolupráci a těšíme se na Vaše výrobky.

MOC GRATULUJEME NAŠIM VÍTĚZŮM – Jonáškovi. M., Liliance. K. a Štěpánkovi.K.

DĚKUJEME ZA KRÁSNÉ VÁNOČNÍ SVÍCNY A SPOLUPRÁCI!!!

 

LISTOPAD 2021

 

Vážení a milí rodiče!

Pomalu se blíží vánoční čas a na náměstí Ostrava – Jih se připravuje výzdoba.

Každá MŠ bude mít svůj vánoční stromeček a je jen na nás všech, jak si ho společně vyzdobíme. Proto Vás prosíme, zapojte se s námi a vyrobte doma se svými dětmi hezkou vánoční ozdobu  (odolnou povětrnostním podmínkám). 

Přineste nám ji nejpozději do 25.11.2021 .My si děti s ozdobou vyfotíme a fotografie pak vložíme na webové stránky třídy. Všechny Vaše ozdoby si pak s dětmi můžete prohlédnout přímo na náměstí, kde bude určitě nádherná vánoční výzdoba i atmosféra.

Moc děkujeme za spolupráci😍

 

 

ŘÍJEN 2021

PODZIMNÍ DÍLNIČKA

Už tady máme krásný barevný podzim. Maminko, tatínku…zastavte se na chvíli se svými dětmi  a nasbírejte si barevné  listí, jako inspiraci k Vaší společné tvorbě.

Prosíme, pokuste se doma se svými dětmi -jakoukoliv technikou (kreslení, malování, lepení, koláž atd.)  vyrobit   

                       PODZIMNÍ LIST nebo JABLÍČKO  !                                         

Ten pak podepište a společně si ho nalepíte na náš velký „PODZIMNÍ STROM“ v hale školky. Vaší kreativitě a fantazii se meze nekladou.                                                                                                       

Budeme moc rády, když nám na náš třídní email-    radka.skolka1@seznam.cz     pošlete pár fotografií z Vaší tvorby. Všechny fotografie vždy vkládáme na naší                                  webovou stránku třídy, kde si je můžete kdykoli prohlédnout.

Moc děkujeme a přejeme Vám hezky strávené chvíle při tvoření se svými dětmi.

 

Prosíme všechny maminky, tatínky, babičky a dědečky….                                                                                                                                                                                                          Zapojte se s námi od  1 – 14.10.2021  do našeho prvního společného projektu“

                        „ČESKO ČTE DĚTEM“

Až doma budete číst svým dětem pohádky, vyfoťte se a pošlete nám své fotografie (stačí 1-2) na naší třídní web. stránku –  radka.skolka1@seznam.cz                                                                         (mimo fotografie- můžete na tuto web. stránku psát své dotazy, nejasnosti, připomínky apod. Rády Vám vždy odpovíme a vysvětlíme)                                                                                                      Moc děkujeme za Vaší spolupráci!             

                                    p . učitelky: Adriana a Radka

 

MOC DĚKUJEME

ZA SPOLUPRÁCI RODIČŮM  ŠTĚPÁNKA. K . , ZUZANKY.H.  A  ROZÁLKY . R. , KTEŘÍ SE ZŮČASTNILI NAŠICH PRNÍCH SPOLEČNÝCH PROJEKTŮ . VŠECHNY FOTOGRAFIE SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT NA NAŠI WEBOVÉ STRÁNCE – TŘÍDY HŘIBEK (FOTOGALERIE) !!!

„MAMINKO, TATÍNKU!

Čas, kdy jsem byl(a) malé miminko a potřeboval(a) Vaší celodenní péči – je už nenávratně pryč!

Teď už jsem velký(á), chodím do školky a chtěl(a) bych se některé věci naučit úplně sám. A proto prosím,.. NEPOMÁHEJTE MI UŽ,…,když se oblékám, obouvám, chodím na WC, umývám si ruce nebo dokonce při jídle! (Jen,  když uvidíte, že mi to opravdu nejde, tak mi můžete malinko poradit a pomoct.)

Paní učitelky nás to ve školce všechno učí a chválí nás, když už jsme šikovní. A TO JÁ PŘECE..CHCI BÝT TAKY !   JSEM UŽ VELKÝ(Á)  !!!!! “              Děkujeme     “ Vaše zlatíčka“😘

 


 ZÁŘÍ 2021

VÁŽENÍ RODIČE A MILÉ DĚTI!                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Letní prázdniny se pomalinku blíží ke konci a za pár dní se všichni konečně setkáme.  Moc se na Vás těšíme!

Zatím pro Vás máme  několik  informací….

HYGIENICKÉ POTŘEBY                – papírové kapesníčky

                                                                 – vlhčené ubrousky

                                                                    –  hřeben   (podepsaný )

                                                                – malý porcelánový hrníček

                                                                – kopii průkazu zdravotní pojišťovny

                                                                

                                                                 

 

DO TŘÍDY                       :   –  vhodné ,pohodlné převlečení 

                                                 – přezůvky s pevnou patou

                                                    (ne na zavazování nebo složité zapínání. )

                                                 –  pyžamko

                                                     (kabátek i kalhoty musí mít poutko na pověšení! ¨)

V šatně                             :   – náhradní převlečení

                                                (spodní prádlo, ponožky, triko,,,,,)

                                                 -převlečení na zahradu

                                                   (triko, tepláky, mikinu….oblečení uložte v šatně dle manuálu)

PROSÍME , všechno oblečení (i náhradní a na zahradu), pyžamko, boty a přezůvky PODEPIŠTE DĚTEM CELÝM JMÉNEM!

POPRVÉ VE ŠKOLCE

Začátek docházky ve školce je pro každé dítě velkou změnou, která přináší spoustu nových pocitů a zážitků. Je to velký vstup do neznáma – nového prostředí,  mezi nové děti i dospěláky. A s tím vším se musí  pomalu vyrovnat a zvládnout. Každé dítě má adaptaci jinou – někdo si zvykne za den, týden nebo někdo prostě i později. 

Nabízíme Vám několik praktických rad a ověřených tipů, jak můžete pomoci nejen svému dítěti, ale i sobě!

POZITIVNĚ MOTIVUJTE – Povídejte si s dítětem o školce, kamarádech, zahrajte si s ním hru, kterou se naučilo , říkanku apod.. V žádném případě dítě školkou nestrašte!

NEPŘIZNÁVEJTE SMUTEK A LÍTOST – Neříkejte dítěti, že mu bude bez Vás smutno nebo, že se bude stýskat Vám. Když zvládnete své emoce Vy, tak je dítě zvládne taky!

BUĎTE CITLIVÍ A TRPĚLIVÍ  – Nezapomínejte, že Vás dítě sleduje a pozoruje. Když budete ustaraní a rozčílení, bude se bát ještě víc!

ROZLOUČENÍ – Loučení zbytečně neprotahujte! Připravte své dítě na to, že se u dveří rozloučíte a odejdete. Rozlučte se vesele a rychle. Vymyslete si svůj speciální rituál a dodržujte ho při každém loučení. Nezapomeňte dítě ujistit, že se pro něj vrátíte! 

NÁVRAT NEŽÁDOUCÍ – Pokud uslyšíte po Vašem odchodu pláč, nevracejte se zpátky! Když se vrátíte a začnete dítě utěšovat, jeho trápení a stesk jen prodloužíte. Nechte to na nás -učitelkách. My si  poradíme. A nebojte se –  určitě společně vše zvládneme!

 

NEMOCNÉ DÍTĚ DO ŠKOLKY NEPATŘÍ

Pokud se stane, že je Vaše dítě nachlazené (rýma, kašel …)  nebo nemocné (zvrací, bolí ho hlava, má střevní problémy apod.) – zavolejte, omluvte své dítě  a nechte ho ihned doma! Buďte ohleduplní k nám, ale i k ostatním zdravým dětem. Takové dítě do školky  opravdu NEPATŘÍ! 

To stejné platí ..,když najdete u dítěte ve vláskách vši. Nahlaste to  p. učitelce a zůstaňte s ním okamžitě doma! Důkladně hlavu umyjte několikrát speciálním šamponem, vyčešte a až bude hlava úplně čistá, tak zavolejte a nahlaste příchod svého dítěte do školky.

Děkujeme za Vaší ohleduplnost!

 Z DŮVODU CELKOVÉ EPIDEMIOLOGICKÉ  SITUACE SE NEBUDE KONAT INFORMAČNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKA!                                                                                               Sledujte prosím informace na naší nástěnce u třídy, v šatně nebo na této web. stránce!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

 

 

OMLOUVÁNÍ A NAHLÁŠENÍ DĚTÍ

OMLOUVÁNÍ

Dítě je nutné omluvit vždy  předem – nejpozději do 12.30hod! Pokud náhle onemocní, ihned zavolejte do MŠ  a dítě omluvte.

TEL.ČÍSLA :  774788677 nebo 595782584

První den nepřítomnosti si mohou rodiče přijít pro oběd do kuchyně v 11.15hod! (přineste si své nádoby)

 

NAHLÁŠENÍ

Rodič je povinen nahlásit dítě po nemoci nebo jeho nepřítomnosti – vždy den předem!  Nenahlášené dítě nemůžeme přijat do MŠ.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odloučené pracoviště Klegova 4Navštívit stránky