Vítáme vás v novém šk. roce 2022/2023


8.2.2023 jdeme v dopoledních hodinách do divadla KD K-Trio. Představení „Malá čarodějnice“. Vybíráme 85,- Kč.Od středy 11.1. 2023 budeme opět ve své třídě Medvídek.


Havárie vody v Medvídku. Od 6.12. 2022 až do odvolání budou všechny děti přemístěny na hl. budovu do třídy Květinka. Děkujeme za pochopení.Česko zpívá koledy – ve středu 7.12.2022 od 15:30h před hlavním vchodem. Společně si zazpíváme koledy, nasajeme blížící se atmosféru Vánoc.


Mikulášská nadílka – proběhne 6.12. 2022. Za dětmi do MŠ přijde čert, Mikuláš a anděl. Děti mohou mít kostým čerta a anděla.V pondělí 12. 12. 2022 půjdeme do divadla KD K Trio – „Vánoční pohádka ze zahrádky „. Vybíráme 85,-KČ.Adamusova zpívá koledy

Přijďte si ve středu 7. 12.2022 od 15:30h společně s dětmi zazpívat vánoční koledy, nasát krásnou vánoční náladu. Zpívat budeme tyto koledy: Nesem Vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce Valaši a vánoční písničku Vánoce, Vánoce přicházejí.


 

Mikulášská nadílka ve škole proběhne v úterý 6. 12. 2022. Všechny děti dostanou nadílku od čertíka, Mikuláše a anděla. Děti mohou mít kostým čertíka, či anděla.


V pondělí 28. 11. 2022 navštívíme v dopoledních hodinách Knihovnu ul. Závodní, kde si pro nás paní knihovnice připravila vzdělávací program: „Myška, ta se nebojí!“.


Digitalizace ve vzdělávání.

Zveme všechny rodiče ve čtvrtek 24.11.2022 od 14:30h – 15:30h na Ukázkovou hodinu věnovanou digitalizaci ve vzdělávání.


Ve středu 23. 11. 2022 pojedeme autobusem do DOV, kde navštívíme vzdělávací program „Svět barev“. Vybíráme 90,- kč.

Odjezd 7:50h, děti přiveďte do 7:40h.

Detem dejte: batoh, pláštěnku, uzavíratelné pití.


V úterý 8. 11. 2022 se bude konat LAMPIONOVÝ PRŮVOD. Sejdeme se v 16:00h před vstupem do Medvěda, poté se přesuneme na ŠZ, kde uspíme broučky. Poté se od 16:15h připojíme do průvodu.


V pondělí 7.11.2022 proběhne v 13h ve třídě beseda s MPO BESIP pro MŠ. Děti si vyzvedněte od 14:30h

V pondělí 31.10.2022 se bude konat Halloweenský strašidelný den. Děti se setkají s dětmi z Květinky, společně si užijí dopoledne plné her, soutěží, průvodu v maskách a tanečního reje. 

Přivítáme halloweenské oblečení, drobné občerstvení v tomto duchu.


19. 10. 2022 Pojedeme do Studénky do Vagonářského muzea. Vybíráme 10,- Kč. Odjezd v 9:00h, děti musí být v MŠ do 8:15h – budeme svačit. Dětem dejte: batoh, pláštěnku, pití a 1x malou sladkost.


13.10. 2022 zveme všechny rodiče na naší první společnou dílnu „Tvoříme z ovoce“. Chodit můžete průběžně od 14:30 – 15:30h. Těšíme se.


12.10. 2022. Pojedeme MHD (tramvaj) do Vítkovic DOV – Zemědělské muzeum v rámci projektu Malý řemeslník. Děti musí být v MŠ v 7:50h. Budou mít: batoh, pláštěnku, uzavíratelné pití a 1x sladkost.


5.10.2022 pojedeme na zrušený výlet na Kozí farmu do Havířova. Děti musí mít: batoh, pláštěnku, uzavíratelné pití, 1x sladkost.Výlet zrušen

Ve středu 21.9.2022 pojedeme na výlet do Kozí farmy. Vybíráme 70,- kč. Děti musí být v MŠ nejpozději v 8:00h. Děti budou mít: batoh, pláštěnku, uzavíratelné pití, 1x sladkost. Návrat na oběd.V pondělí 19.9.2022 navštívíme divadelní představení „Jů a Hele“ v KD K-Trio. Vybíráme 85,- kč. Děti musí mít pláštěnku.


1.9. 2022 se opět těšíme na děti z Medvídku, které doplní nejstarší předškoláci z Rybičky. Obě paní učitelky se těší na rok plný dobrodružství, zábavy, legrace,  nových poznatků a informací. Jedním slovem spolu objevíme svět kolem nás.Provozní doba třídy Medvídek

Po-pá  7h-16h

Provoz školy je od 6:00h (Hlavní budova, třída Jablíčko, rozcházení do 16:30h opět pouze Hl. budova třída Jablíčko


Školní rok 2022/2023

27. 6. 2022 Slavnostní Rozloučení s předškoláky v KD K-Trio Ostrava Hrabůvka.


8. 6. 2022 Trojkoncert – 330 Čuníků – přehlídka mateřských škol. Z MŠ odjíždíme v 14:30h autobusem, který pro nás přijede. Začátek akce je v 16h, Dolní oblast Vítkovic venku před Gongem – naše MŠ je třetí v pořadí. Rodiče si osobně děti převezmou po akci. Zpět se nevracíme. Domluvené oblečení nám noste do 6.6. 2022 v podepsané igelitové tašce.


7. 6. 2022 330 Čuníků – poslední pěvecká zkouška před vystoupením. Pozor změna času. Odcházíme v 15h, návrat cca do 16h.


2. 6. 2022 Třídní výlet Jarošův statek. Navštívím statek s programem „Malý farmář. Vybíráme 130,- Kč. Odjíždíme z MŠ v 8:15h návrat do 12h. Dejte dětem batoh s pláštěnkou, pití a sladkost.


1. 6. 2022 Den dětí. Den dětí oslavíme na třídním výletě. Půjdeme pěšky do Hrabovjanky, odcházíme v 8:30h, návrat do 12h. Dětem dejte batoh, pláštěnku, sportovní oblečení, uzavíratelné pití a drobnou sladkost.


31. 5. 2022 Beseda s Městskou policií Ostrava – Besip


31. 5. 2022 Třídní focení – pouze fotka třídy Kus 40,- Kč


26. 5. 2022 Knihovna Dr. Martínka – návštěva knihovny s programem „Za zvířátky do pohádky“.


19. 5. 2022 Knihovna Závodní – návštěva knihovny s programem „Den, kdy si voskovky řekly dost!“


4. 5. 2022 třídní výlet – zámecký park Karviná. Vstup zdarma. Děti musí být v MŠ 7:45h,odjezd v 8:15h. Dětem dejte batoh, pláštěnku, uzavíratelné pití, drobnou sladkost.


3. 5. 2022 srdečně zveme všechny naše maminky na tvořivou dílnu věnovanou maminkám „Mamince z lásky“ 


Řemeslo má zlaté dno“

Nově u nás ve školce, začínáme realizovat projekt s názvem „Řemeslo má zlaté dno“, který je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.

Děti prostřednictvím tohoto projektu budou moci využívat vytvořenou řemeslnou dílnu u nás ve školce, která bude mít za účel vzbudit u dětí zájem o řemesla, seznámit je s pracovními nástroji a jejich použitím, seznámit je s pěstitelskými a chovatelskými pracemi aj. Také se zúčastní různých výukových programů k polytechnickému vzdělávání. Na tento projekt se moc těšíme. 🙂


Duben 2022

28.4.2022

třídní výlet zámek Raduň. Vybíráme 70,-kč. Děti musí být v MŠ v 7:45h. Děti budou mít batoh, pití, pláštěnku a sladkost.

26.4. 2022 návštěva MPO akce BESIP – 13:45h. Vyzvedněte děti po spaní až v 15h.

21. 4. 2022 DEN ZEMĚ

Celoškolní akce na školní zahradě v odpoledních hodinách. Děti s rodiči se vydají na putování zahradou, kde na ně budou čekat stanoviště s plněním různých tématických úkolů. Začátek akce v 14:30 – 16h. Chodit můžete průběžně.

13. 4. 2022 Velikonoční pomlázka dopolední akce pro děti v MŠ. Chlapci si přinesou karabáč, děvčata sladkou výslužku pro chlapce.

12.4. 2022 Velikonoční jarní dílna. Společné tvořivé odpoledne na téma Velikonoce – je jaro. Chodit můžete průběžně od 14:30 – 15:45h. 

6. 4. 2022 Pohybový festival. Soutěžní pohybová akce pro vybrané předškoláky. Atletická hala Ostrava – Vítkovice. Děti v MŠ v 7:45h. Návrat v cca 13h. Děti musí mít: batoh, sportovní oblečení a obuv, pláštěnku, uzavíratelné pití, sladkost

Ve čtvrtek 21. 10. 2021 pojedeme do Záchranné stanice Bartošovice a Domu přírody Poodří. 

Děti budou mít batoh, pláštěnku, pití a teplé oblečení, neboť se budeme pohybovat po areálu, který je i venku.

Odjezd od Mš: 8:15h, návrat do 12h.


Celé Česko čte dětem.

V týdnu od 4. 10. – 8. 10. 2021 jsme se po obědě věnovali čtení z naší oblíbené knihy “ POHÁDKY ZAHRADNÍHO SKŘÍTKA“ .

Vybranou pohádku jsme si společně nakreslili. I následující týden jsme pokračovali ve čtení na pokračování. Tentokrát děti vybraly knihu Štaflík a Špagetka. Do našeho projektu se s velkou chutí zapojili i rodiče, prarodiče a sourozenci, kterým za zaslané fotky moc děkujeme 👍


V pátek 22. 10. 2021 pojedeme na výlet do Světa Techniky DOV, kde navštívíme program Kouzelný oxid. Odjezd od MŠ v 8:00h, návrat do 12h. Děti budou mít batůžek, pláštěnku, kapesníky a malé pití. Vybíráme 50,- kč. 


Ve středu 13.10.2021 pojedeme do Loutkového divadla na představení Dášeňka. Návrat do 12h. Vybíráme 50,- Kč


Ve středu 6. 10. 2021 pojedeme do Planetária. Odjezd autobusu od MŠ v 7:45h, návrat do 12h. Vybíráme 80,- kč (60,- za program Červená Karkulka a babiččin dalekohled + 20,- dílny). Děti budou potřebovat batoh, pláštěnku, kapesníky a malé pití.


 1. Ředitelka mateřské školy stanovuje měsíční výši úplaty
  na školní rok 2021/2022 (1.9.2021 – 31.8.2022)
  za předškolní celodenní vzdělávání 400 ,- Kč.
  Měsíční zálohová platba : 1300,- Kč.
  PŘEDŠKOLÁCI + osvobození od úplaty: 1000,- Kč.
  Bez úplaty je poskytováno vzdělávání dětí, které navštěvují poslední ročník mateřské školy (tj. dětem, které
  v daném školním roce dovrší věku šesti let nebo jim byl udělen odklad školní docházky).

1. 9. 2021 se opět setkáme v naší třídě Medvídek. Někteří z nás budou předškoláci, ostatní si budou muset ještě jeden rok počkat. Obě paní učitelky Zdeňka a Iva se na všechny medvídky už moc těší 👍👍


Co budeme potřebovat

 • Pyžamko (na obou dílech pyžama našité poutko + podepsat) 
 • Hřeben
 • Přezůvky do třídy, nejlépe s plnou patou
 • Na zahradu náhradní oblečení, kdo chce tak i obuv a bundu. Opět ukládáme v šatně na kobereček
 • V šatně, v tašce (batůžku) náhradní oblečení pro případ drobné nehody 
 • Papírové kapesníky (nejlépe v krabici) 
 • Vlhčené ubrousky

Školní rok 2020/21

Fotografování. V pondělí 7.6. 2021 se budeme fotit. Možné je objednat pouze fotku třídy. Cena za kus je 40,- Kč.


Týden od 31. 5. – 4. 6. bude věnován oslavě Dne dětí.

Ve čtvrtek 3.6. se bude konat na školní zahradě kulturní představení. Pro děti je vše zdarma. Moc se těšíme.


Velikonoční domácí dílna

Milí medvídci,
i tento týden (22.3. – 28.3. 2021) je naše MŠ uzavřena. Proto jsme si pro vás s paní učitelkou Ivou připravily domácí velikonoční dílnu. Průběžně posíláte fotečky z tvoření při zdobení kraslic, za což moc děkujeme.

A co budeme tvořit ve velikonoční dílně? Velikonoce jsou svátky jara, kdy se probouzí zem, rodí se nová mláďata. Takže si vyrobíme slepičky. Celý popis výroby vám posíláme na Whatsapp a do fotogalerie na rajče. Za všechny fotky z tvoření děkují Zdeňka a Iva

       


Vrbice zlatice 22.3. 2021

Milí medvídci

ve středu 24.3.2021 byly vrby zlatice instalovány na Náměstí Ostrava – Jih. Tímto bychom chtěly moc poděkovat šikovným dětem a rodičům z naší třídy, kteří společně vyrobili nádherné dekorace. Velké poděkování patří“:

TONÍČKOVI Z.
KRISTÝNCE K.
SEBASTIÁNOVI G.
TEREZCE P.
KAROLÍNCE K.

Určitě se půjdete s rodiči na výrobky nejen naší MŠ podívat. Vemte rodiče a vyfoťte se u naší vrby. Fotečky pošlete na Whatsapp nebo na mail: Adamuska7@seznam.cz.

 


     


Tři týdny utekly jako voda a vy nám posíláte spoustu krásných fotek z procházek, tvoření a čtení na dobrou noc. Tímto chceme poděkovat všem šikovným, tvořivým a báječným rodičům a dětem. Jeden splněný úkol posílá i paní učitelka Zdeňka 🙂

  

na zahrádce jsem našla tři ptačí kamarády 🙂

   

    


EDIT:

Jelikož se v pondělí 22. 3. 2021 MŠ neotevře, chceme tvořivé rodiče a děti požádat, zda by mohli vyrobené předměty přinést do MŠ v pondělí 22.3.2021, od 9.00 – 11:00h do třídy JABLÍČKO.

Milí rodiče, milé děti,

na náměstí obvodu Ostrava-Jih budou v týdnu od 22. 3. 2021 instalovány vrby/zlatice. Proto vás žádáme o výrobu různého velikonočního zdobení, kterými budou tyto vrby ozdobeny. A co můžete s dětmi vyrobit? Např. obrázky, květinky, vajíčka, kuřátka, zajíčky, mašličky.

Jelikož je škola uzavřena, prosíme o donesení výrobku, až se MŠ opět otevře.

děkujeme všem za spolupráci.


INFORMACE K PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY OD 1.BŘEZNA 2021

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200, kterým se nad rámec dosavadních opatření zakazuje osobní přítomnost:  dětí v mateřské škole – MATEŘSKÁ ŠKOLA JE DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA.

DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Milí rodiče, milé děti,

obě paní učitelky Vás moc zdraví a věří, že se brzy všichni opět ve škole setkáme. Protože děti ze třídy Medvídek nejsou předškoláci, přesto jsme si pro vás připravily jednoduché úkoly, které však nejsou povinné. Prozatím bude škola uzavřena po dobu 3. týdnů, tak máme tři úkoly.

Není povinné udělat a vypracovat všechny úkoly, kdo chce může, kdo nechce nemusí 🙂 Budeme rády, když výrobky, obrázky přinesete, až se opět otevře škola, ale bude nám stačit, když pošlete fotky z tvoření opět na Whatsapp paní učitelce Zdeňce nebo na mail: adamuska7@seznam.cz.

Úkol č. 1

S paní učitelkou Ivou jste si povídali o ptáčcích. Zkuste některý den na procházce v přírodě poslouchat, zda uslyšíte jemné pípání, nebo muhutný zpěv ptáčků, kteří nám svým zpěvem již brzy přinesou jaro.

Namaluj, vytvoř, vyrob jakoukoliv technikou, kterou Ti dovolí domácí prostředí Ptáčka. Můžeš stavět ze stavebnice kreslit, modelovat z plastelíny, použít přírodniny z procházky, nebo plastová víčka z pet lahví.

Úkol č. 2

Březen je nejen měsíc, ve kterém přichází jaro, ale je to i měsíc knihy.

Úkol na druhý týden tedy zní: pošli nám fotku oblíbené knihy, kterou si společně s maminkou a tatínkem čtete večer před spaním. Nakresli obrázek, který se týká oblíbené dětské knihy, pohádky, pohádkové postavy.

Úkol č. 3

Je jaro. Celá naše zem se probouzí ze zimního spánku. Všude je slyšet zpěv ptáčků, sníh už dávno rozpustily první jarní sluneční paprsky. Rodí se nová mláďatka, vykvétají jarní kytičky.

I my známe jednu krásnou básničku.

Jaro, jaro, přijď už k nám

Jaro, jaro, přijď už k nám,
kytičky já ráda mám.
Přiveď s sebou sluníčko,
ohřej zemi maličko.
Až na louce najdu květ,
bude zase krásný svět.

Popros maminku, tatínka, starší sourozence, ať tě naučí jinou básničku, či písničku o jaru, jarních květinkách. Pokud budeš chtít, pošli video, jak ti to šlo.

A teď úkol 🙂 Určitě všichni máme oblíbenou jarní kytičku. Já například miluji tulipány. A Ty? Á, už to slyším: narcis, tulipán, sněženka, bledule, petrklíč… Nakresli nám Tvoji oblíbenou jarní kytičku, nebo celou jarní zahrádku. Maluj, kresli, tvoř, vyráběj…


K A R N E V A L

Ve čtvrtek 4.3. 2021 proběhne v dopoledních hodinách karneval. Děti se mohou těšit na zábavné dopoledne plné her, soutěží, tance a promenádu masek 🙂

Již ráno oblečte děti do karnevalových kostýmů.


Jarní prázdniny

Vážení rodiče,

jelikož se v týdnu 15.-19.2. očekává menší počet dětí, žádáme Vás o nahlášení docházky Vašich dětí a to nejpozději do 11.2. 2021.

Děkujeme za vstřícnost


Vážení rodiče,

chceme všem popřát krásné Vánoce, dětem bohatého Ježíška a do nového roku si pojďme přát štěstí, zdraví, lásku, ať jsou všechny naše dny plné pohody, klidu a sdílených radostí a dobrodružství.

Odloučené pracoviště Klegova 4Navštívit stránky