Milé děti, milí rodičové,

velice si vážíme, že právě my jsme mohly být průvodkyněmi Vašich dětí v jejich nové etapě. Snažily jsme se jim předat, co nejvíce šlo, a našich hlavním cílem bylo, aby se děti školky nebály a těšily se do ní. Pracovaly jsme srdcem, a i když jsme se někdy malinko musely na někoho zamračit, neměly jsme ho o nic méně rádi než ostatní.

Za mě i mé kolegyně Vám přejeme krásné prázdniny plné odpočinku, výletů a zábavy.

P. uč. Andrea

ČERVEN

Den dětí – středa 1.6.

Akce v dopoledních hodinách pouze pro děti. Budeme soutěžit, bavit se a skotačit. Na děti čeká překvapení 🙂 .

Netradiční závěrečná besídka – úterý 21.6.

Srdečně Vás zveme na závěrečnou besídku v netradičním stylu. Začátek bude v 14:30, přijďte prosím včas, ať nerušíte průběh. Z důvodu kapacity třídy na jedno dítě max. dva dospělí.

NOVÁ FOTOGALERIE

Milí rodiče, vylepšili jsme pro Vás naše webové stránky. Fotografie již nevkládáme na rajče.cz, ale přímo tady na web, stačí najet na třídu sluníčko a uvidíte kategorii fotoalbum-sluníčko. Fotky na rajčeti budou do konce června k dispozici, kdyby si někdo z Vás chtěl fotky svých dětí stáhnout, poté ho ruším.

Děkuji za pochopení, a věřím, že se Vám nová galerie bude líbit.

KVĚTEN

Dílnička ke Dni matek

Srdečně zvu všechny maminky na krátkou dílničku k příležitosti Dne matek, která se uskuteční v úterý 10. 5. v naší třídě. Dílna bude probíhat průběžně od 14:15 nejpozději však do 15:45. Těšíme se na Vás.

Focení

V úterý 31. 5. se bude konat třídní focení (pouze celá fotka třídy), cena 1 ks fotografie stojí 40 Kč. Děti přijdou již ráno oblečené, tak jak se budou fotit.

„ ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO “

Nově u nás ve školce, začínáme realizovat projekt s názvem „Řemeslo má zlaté dno“, který je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.

Děti prostřednictvím tohoto projektu budou moci využívat vytvořenou řemeslnou dílnu u nás ve školce, která bude mít za účel vzbudit u dětí zájem o řemesla, seznámit je s pracovními nástroji a jejich použitím, seznámit je s pěstitelskými a chovatelskými pracemi aj. Také se zúčastní různých výukových programů k polytechnickému vzdělávání. Na tento projekt se moc těšíme. 🙂

DUBEN

Velikonoční dílna

Ve čtvrtek 7. dubna Vás srdečně zvu na naši konečně první společnou akci : Velikonoční dílna, na které si vyrobíme velikonoční dekoraci. Dílna bude průběžně probíhat od 14:30 – 16:00 ve třídě sluníčko. Vstupenkou je dobrá nálada.

Velikonoční pomlázka v MŠ

Ve čtvrtek 13. dubna v dopoledních hodinách – akce pouze pro děti. Kluci si mohou přinést pomlázku, a děvčátka nějakou výslužku.

Den Země

Akce pro děti a rodiče na školní zahradě se uskuteční ve čtvrtek 21. dubna, průběžně v čase 14:30 – 16:00.

ÚNOR

Karneval

Ve čtvrtek 24. února proběhne u nás ve třídě KARNEVAL. Bude to den plný tance, zpěvu, soutěží! Děti předávejte již převlečené v masce.

PROSINEC

Vánoce ve školce

V úterý 21. prosince  budeme mít s dětmi ve školce ,,Štědrý den“. Poslechneme si koledy, vyzkoušíme vánoční zvyky, posedíme u stromečku, pokusíme se natočit krátké video místo besídky, pohrajeme si s novými hračkami (jestli nám Ježíšek nějaké nadělí). Vánoční dopoledne zakončíme smaženou rybičkou a bramborovou kaší. děti mohou přijít slavnostně oblečené, a přinést na ochutnávku cukrovíčko (stačí tři, čtyři kousky).

Pro každé dítko máme připraveno překvapení, a na rodiče taky nezapomene :-).

Vánoční dílnička na doma

Ani letos nám bohužel situace nedovolí sejít se společně v naší třídě k příležitosti Vánoc, a uskutečnit vánoční dílničku, proto po podzimních bramboráčcích vyhlašuji dílničku na doma. Tentokrát bude Vašim úkolem vyrobit s dětmi vánoční stromeček (z papíru, ze dřeva, plastu, látky, atd…fantazii se meze nekladou). Hotové výrobky přineste do školky nejpozději v úterý 21. prosince.

Těšíme se na všechny vaše výrobky 🙂

ŘÍJEN

Milí rodiče, budu ráda, když se spolu s dětmi zapojíte do akce – CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM . Určitě máme doma spoustu krásných knížek, které si s dětmi čtete nebo prohlížíte. Vyberte si jednu knížku, se kterou dítko vyfotíte, a fotku mi zašlete na email vlkova.andy@gmail.com , můžete knížku přinést do školky, a my si moc rády společně s dětmi knížky prohlídneme, a ještě raději z nich budeme dětem předčítat.

SKŘÍTEK BRAMBORÁČEK

Situace nám bohužel nedovoluje, abychom se všichni společně sešli u podzimní dílničky u nás ve třídě, ale nic nám nebrání si takovou dílničku udělat doma.  Když máme ten podzim, našim úkolem bude vyrobit podzimního skřítka BRAMBORÁČKA. Vaše výtvory přineste do školky nejpozději do úterý 26.10. Všechny děti, které se úkolů zúčastní čeká odměna 🙂 .

Pořídíte-li z vašeho tvoření nějakou tu fotku, opět můžete zaslat na whatsapp nebo email.

Na všechny BRAMBORÁČKY se moc těšíme 🙂 .

ZÁŘÍ

• přezůvky do třídy (ne na tkaničky)

• pyžamo

• převlečení na zahradu, které se může ušpinit

• náhradní oblečení do třídy, vč. spodního prádla a ponožek

PROVOZNÍ DOBA TŘÍDY

PONDĚLÍ – ČTVRTEK          7:15 – 15:00

PÁTEK                                     7:30 – 12:30

VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH TŘÍDY SLUNÍČKO

Milé děti, léto se již blíží ke konci, a my už se moc těšíme až Vás a Vaše rodiče s úsměvem na tváři přivítáme 1. září u nás ve třídě, nejpozději děti přiveďte v 8:20.

Paní učitelka Andrea a tety chůvy Sabina a Petra