Malá ukázka z karnevalového playlistu

Naše poslední zrychlovací pecka s Mixle v piksle, krásně jsme si na ni na karnevale zařádili 🙂

Slávek Janoušek a UŠATÉ TORPÉDO

a opět Sláva a ČARODĚJNÝ MLÝNEK

a teď trochu klidněji…opět MIXLE V PIKSLE

V této rubrice Vám, milí rodičové, budu nabízet tipy na hudbu. A to na hudbu ne ledajakou, ale takovou, kterou s dětmi posloucháme, u které cvičíme, tancujeme, improvizujeme či relaxujeme. Většinu z naší hudební nabídky si můžete s dětmi poslechnout i doma, stačí jen trochu „pobrouzdat“ po kanálu youtube a písničky ze školky jsou rázem ve vašem obýváku.
Hudební prvky využíváme denně, necháváme se inspirovat ze všech hudebních žánrů – od klasiky až po rockové kousky.
Poslech hudby, zpěv i muzicírování jsou pro děti velmi důležité – pomáhají rozvíjet myšlení, komunikaci, tříbí smysl pro rytmus, dynamiku. Dítě se učí soustředit, vnímat a rozvíjí se po stránce estetické.
Zpívejte s dětmi lidové písně, věnujeme jim spoustu času.

ZÁŘÍ

Ondřej Suchý – Myší píseň

Cemille Saint-Saens – karneval zvířat: je hudební suita o čtrnácti větách. Složil ji francouzský skldatel Camille Saint-Saëns v roce 1886 a dal jí podtitul Velká zoologická fantazie pro dva klavíry a komorní soubor, my s dětmi posloucháme LABUŤ. Skladba je vhodná pro relaxaci, jako kulisa pro formativní cvičení (rozvička) či hudební kulisa při jiných aktivitách.

Petr Skoumal – Myš domácí

Relaxace, zklidnění před spinkáním – relaxace od vynikajícího muzikoterapeuta Zdeňka Šimanovského – s dětmi mu říkáme „strejda Zdenda“ :-). Pokud vám děti nemohou večer usnout a jsou neklidné, zkuste jim po pohádce nebo právě místo ní pustit příběh JAVOROVÝ MOTÝL (najdete na youtube). Monotónní hlas strejdy Zdendy vám zaručeně pomůže děti přivést do nerušeného klidného spánku (mimochodem na youtube je více takovýchto příběhů, máte možnost výběru :-)).

ŘÍJEN

neznamená to, že s nadcházejícím měsícem zapomeneme na náš dosavadní playlist, jen ho budeme postupně doplňovat. Ke skladbám se neustále vracíme, poslouchání opakujeme.

Mixle v piksle – Běží liška k táboru

níže uvádím odkaz na písničku, na kterou jsme řádili, když jsme ještě byli ve třídě sluníčko 🙂

Omar Akram – Dancing with the wind

Beethovenovo Silence v podání Ernesta Cortazara