BŘEZEN

Karneval

Opět po roce jsme se mohli všichni pobavit na karnevalovém veselí. Již od rána děti přicházely jak v tradičních pohádkových maskách, tak i v těch z moderní doby. Tancovalo se, soutěžilo, proběhla i promenáda v maskách 🙂 Děti si den náramně užily!

Cesta k cíli

Naše momentálně nejvíc oblíbená hra. Děti si procvičují barvy, geometrické barvy, pravidla hry a hru fair play.

ÚNOR

Nové  kamarádky v jablíčku

V jablíčku jsme přívítali nové kamarádky 🙂

LEDEN

Leden v jablíčku

Zima je v plném proudu, ale bohužel ta letošní je skoupá na sněhovou nadílku. Zimní aktivity jsme přesunuli do prostor herny a také chodíme na procházky nebo trávíme čas na školní zahradě.

Děti se věnují také výtvarným a tvořivě-pracovním činnostem. Dále tvoří, staví z konstruktivních her, věnují se činnostem z našeho „Talent koutku“ a také se dovídají a seznamují se vším, co se týká „Skutečně zdravé školy“.

První týden v novém roce

Po vánočních svátcích jsme se opět sešli ve školce. Děti měly možnost se pochlubit s hračkami, které jim nadělil Ježíšek. Povídali jsme si o tom, jak jsme vánoční svátky prožili, seznámili se s postavami TŘÍ KRÁLŮ a oslavili dvoje narozeniny a to Tadeáška a Elišky…

PROSINEC

Vánoční dílničky

Ve středu 17.12. jsme uspořádali vánoční dílničku, kde měli možnost, rodiče si s dětmi vyrobit sněhuláčkový svícinek a zároveň si odpočinout od toho předvánočního shonu.

Mikulášská nadílka a čertí diskotéka

Ve čtvrtek nás v MŠ navštívil Mikuláš s čertem a andělem. Po zazpívání písničky a recitování básničky, děti dostaly nadílku.

Poté jsme si užili náramnou čertí diskotéku 🙂

O zlém čarodějovi Bacilu a hodném kouzelníku Vitamínovi

Poté, co jsme se ve školce bavili o tělíčku, tak jsme se pomoci pohádky seznámili s bacily a vitamíny

Natálka narozeniny

Od září jenom slavíme! 🙂

Svatý Martina a podkovy jeho Šimla

Seznamili jsem se s legendou o svatém Martinovi, tradicemi a pranostiky

Dráčkohraní

Vyzkoušeli jsem si jak létá drak, napodobování jeho  pohybu. Seznamili jsme se s geometrickými tvary,  počty 1-6

ŘÍJEN

Tadeášův svátek

A opět jsme slavili! Tentokrát Tadeášův svátek 🙂

Mathiasovy narozeniny

Narozeniny jsme oslavili krásným dortem, který byl ozdobený značkami dětí a portréty paní učitelek 🙂

Halloween párty

Halloween párty se velice zdařila. Děti přišly v tématických maskách – tančilo se, jedlo, pilo a nechyběl i fotokoutek 🙂

Podzimní dílny s rodiči – Halloween

Tradiční podzimní dílny s rodiči se nesly duchu Halloweenu. Děti si společně s rodiči vyrobily strašidelnou lucerničku a dýni.

Narozeniny Davídka

Opět jsme měli oslavu! A to narozeniny Davídka 🙂 Davídkovi jsme popřáli, zazpívali a následně jsme si pochutnali na malinovém dortu, který s maminkou pro nás připravil.

Kaštánkohraní

Hráli jsme si a pracovali s kaštany.

Týden plný oslav

Opět jsem slavili! Od konce září a po celý následující týden! A to narozeniny Stelinky, svátek a narozeniny Oliverka a svátek Elišky V.

Barevné lístečky

Seznámili jsme se se symboly a znaky podzimu

ZÁŘÍ

V měsíci září se zaměříme:

• sebeosbsluha

– svlékání, oblékání

– převrácení oblečení

– správné obouvání

• hygiena

– používání wc, splachování

– umývání rukou, používání mýdla

– používání kapesníků (správné smrkání)

• stolování

– způsobné sezení u stolu

– správné držení lžíce

– přenášení nádobí

• jemná motorika

– správný úchop tužky, pastelky

– vybarvování, nepřetahování přes vyznačenou linii

Prosíme Vás o spoluprácí 🙂

Slavili jsem svátek našeho Vašíka

Na oslavu svého svátku Vašík donesl zdravé křupavé sušenky, na kterých jsme si všichni moc pochutnali.

Barvy

Děti se učily poznávat a pojmenovávat základní barvy – pracovní listy.  Vyhledávaly a pojmenovávaly barvy ve třídě.  Učily a opakovaly lidové písně, říkanky s pohybem a výtvarně znázornily barvy podzimního stromu.

Jablíčková pravidla

Poté, co jsem se všichni ve třídě poznali, nastal čas, si vytvořit a ujasnit pravidla třídy.

Pravidla třídy nám ukazují, co všechno můžeme ve školce dělat 🙂

První týden ve školce

Máme za sebou první týden ve školce!

Tento týden byl ve znamení poznávání prostředí MŠ, třídy, zahrady, p. učitelek a nových kamarádů.

Hráli jsme hry a pohybové aktivity zaměřené na seznamování s novými kamarády a jejich jmény, pozvolné učení pohybových říkanek, které nás ve školce provází.

Seznámili jsem se s pastelkami – vybarvili jsem si omalovánky své značky.